REACH TÜZÜĞÜ’NÜN TÜRKİYE KİMYA SANAYİİNE EKONOMİK ETKİSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ PROJESİ (ERCIT)

Proje’nin ana amacı, Türk kimya sektörünün REACH’e uyumlu hale getirilmesine katkıda bulunmak, Türkiye’de kimyasalların üretiminin ve dış ticaretinin bu süreçten en az maliyetle ve rekabetçiliğini koruyarak çıkmasını sağlamaktır. Bu amaçla Proje kapsamında, REACH’in öngördüğü farklı maliyetlerin değerlendirileceği bir araştırma yapılacak ve şirketlerimiz nesnel analizlerle bilgilendirilecektir. Proje’de, farklı firma tiplerine özel REACH’e uyum stratejilerinin oluşturulması ve bu stratejilerin maliyetlerinin değerlendirilmesi öngörülmektedir.

Bu analizlerin yapılabilmesi için, kimya sektörüne ilişkin bir envanter ve tedarik zinciri çalışması gerekmektedir. Proje kapsamında, kimya tedarik zinciriyle ilgili bilgiler toplanarak değerlendirilecektir. Bu incelemeler sonucunda, sektörün hem AB hem de küresel kimya değer zincirindeki konumu belirlenerek, rekabetçiliğine ilişkin göstergeler geliştirilmesine olanak sağlanacaktır.

Proje Tanıtım Broşürü için lütfen tıklayınız.

Proje Ekibi için lütfen tıklayınız.

 
     

Bilgi:

- Bu projeye Avrupa Birliği tarafından finansman sağlanmaktadır ve Avrupa Birliği Genel Sekreterliği koordinasyonunda TEPAV tarafından yürütülmeketdir.
- Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Sayfanın içeriğinden TEPAV sorumlu olup Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
- Son güncellenme tarihi 02.11.2009
Jetbox CMS