logo tobb logo tobbetu

3. Yolsuzlukla Mücadele Konferansı Toplanıyor Konferans, 'Yerelleşme ve Yolsuzluk' temasıyla 5-6 Aralık 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
01/12/2007 - Okunma sayısı: 1929 TEPAV tarafından yolsuzlukla mücadele ile ilgili politika tasarım süreçlerine katkı sağlamak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla her yıl farklı bir temayla düzenlenen Yolsuzlukla Mücadele Konferansı'nın üçüncüsü Yerelleşme ve Yolsuzluk temasıyla 5-6 Aralık 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Konferans, merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasında görev, yetki ve kaynak paylaşımının daha iyi hizmet arayışı içinde yerel yönetimler lehine artırılmasına yönelik reform çalışmalarında oldukça belirleyici olan yolsuzluk kaygısını tartışmaya açacak.

Konferansta aralarında Dünya Bankası, Avrupa Konseyi, OECD-SIGMA Programı uzmanları olmak üzere yerli ve yabancı uzmanlar karşılaştırmalı çalışmalar ve ülke örnekleri çerçevesinde yerelleşmenin yolsuzluk üzerindeki etkilerini aktaracaklar. Ayrıca, merkezi yönetimin yerel yönetimleri denetlemesi - dikey denetim sistemi ve yerel düzeyde kamuoyu denetimine yönelik demokratik kontrol mekanizmalarının geliştirilmesine yönelik deneyimler ve politikaların tartışılacağı iki atölye çalışması konferans programında yer alıyor.

Haberle ilgili dosyalar

Program

Etiketler: Yolsuzluk,

Yazdır

« Tüm Haberler