logo tobb logo tobbetu

TEPAV, 5. İzmir İktisat Kongresi’nde… TEPAV direktör ve analistleri 5 ayrı oturumda konuşmacı olarak yeraldı. Ayrıca Kongre çerçevesinde Türkiye 100 Ödül töreni yapıldı.
Haber resmi
01/11/2013 - Okunma sayısı: 3584

 

ANKARA-  TEPAV, “Küresel Yeniden Yapılanma Sürecinde Türkiye Ekonomisi”  temalı 5. İzmir İktisat Kongresi’ne geniş bir katılım sağladı.

1923 yılında düzenlenen ilk İzmir İktisat Kongresinin doksanıncı yılı olması sebebiyle tarihi bir anlam da taşıyan Kongre, 30 Ekim-1 Kasım 2013 tarihleri arasında Kalkınma Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlendi.

TEPAV Direktörü Güven Sak,  Kongrenin “Nitelikli İnsan Kaynağının Geliştirilmesinde Temel Stratejiler” başlıklı oturumunda bir konuşma yaptı.

Kongrede TEPAV Direktörlerinden Fatih Özatay “Medya Gözüyle Türkiye Ekonomisi”, TEPAV Analistleri Esen Çağlar “Yaşanabilir ve Rekabetçi Kentler”, Ozan Acar “Tarım ve Gıda Sektöründe Dönüşüm”, Ussal Şahbaz “2014-2023 İzmir Bölge planı: Bölgesel Analizler” başlıklı oturumlarda konuştular.

Kongre çerçevesinde ayrıca,  TEPAV’ın, TOBB ve AllWorld Network’ün öncülüğünde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için yürüttüğü “Türkiye 100 Projesi”nin kazananları açıklandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilk 10 sırada yeralan girişimcileri kabul ederek görüştü. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise düzenlenen bir tören ile 100 şirkete ödüllerini verdi.

Yazdır

« Tüm Haberler