logo tobb logo tobbetu

"5. Merih Celasun’a Saygı Günü" İstanbul’da düzenleniyor  
Haber resmi
28/11/2018 - Okunma sayısı: 2487

 

TEPAV'ın, ekonomi bilimine önemli katkılarda bulunan Merih Celasun'u anmak amacıyla geleneksel hale getirdiği "Merih Celasun'a Saygı Günü"nün bu yıl beşincisi İstanbul’da düzenleniyor. İlki 2010 yılında gerçekleştirilen etkinlikte olduğu gibi, bu yılda önemli bir akademisyen tarafından “Merih Celasun’u Anma Dersi” verilecek.  “İktisat Politikası İktisat Teorisinden Ne Kadar Esinlenir?” başlıklı anma dersi, bu yıl Hasan Ersel tarafından yapılacak.

TEPAV tarafından düzenlenen “5. Merih Celasun’a Saygı Günü”  1 Aralık 2018 Cumartesi günü İstanbul Sanayi Odasında gerçekleşecek. Hasan Ersel tarafından verilecek anma dersinin ardından ise “Nasıl çok yönlü bir ekonomi politikası tasarımına ihtiyacımız var?” başlıklı iki oturumlu bir panel düzenlenecek. Panelin birinci oturumunun moderatörlüğünü Hürriyet Gazetesi yazarı Erdal Sağlam,  ikinci oturumun moderatörlüğü Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Sübidey Togan ve panelin ardından gerçekleşecek tartışma bölümünün moderatörlüğünü de Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ üstlenecek.

Merih Celasun kimdir?

Merih Celasun (1936-2004), Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) başladığı, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi'nde devam ettiği parlak kariyeri boyunca ekonomi politikasında bilimsel düşünceyi temel alarak yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin yaşadığı yapısal problemlere çok önemli çözümler getirdi. Bilgi birikimi, donanımı ve iktisadi problemlere yaklaşımıyla uluslararası akademi camiasında da ün kazanmış olan Celasun, özellikle Türkiye ekonomisi konusunda bilgi sahibi olmak isteyen çevrelerin ilk başvurduğu isimlerden biri oldu.

 

"Merih Celasun'a Saygı Günü" hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Etkinlik programı detayları için tıklayınız.

Etiketler:

« Tüm Haberler