logo tobb logo tobbetu

2019 TEPAV Yaz Okulu Son başvuru tarihi 24 Mayıs 2019.
Haber resmi
08/04/2019 - Okunma sayısı: 6032

 

2019 TEPAV Yaz Okulu başvurularını almaya başlıyoruz.

TEPAV’ın faaliyet gösterdiği alanlara ilgi duyan ve bu alanlarda kendini geliştirmek isteyen başarılı lisans ve lisansüstü öğrencilerine, yeni mezunlara eğitim imkânı sunuyoruz.

2019 TEPAV Yaz Okulu, 3 dönemden oluşuyor.

  • 1. Dönem: 24 Haziran – 22 Temmuz 2019 (20 iş günü)
  • 2. Dönem: 22 Temmuz – 9 Ağustos 2019 (15 iş günü)
  • 3. Dönem: 19 Ağustos  – 16 Eylül 2019 (20 iş günü)

TEPAV Yaz Okulu kapsamında, katılımcılar, TEPAV’ın yürüttüğü projelerde ve araştırma çalışmalarında yer alma imkânı bulacaklar. Ayrıca, teknik eğitim atölyelerine katılım fırsatı elde edecekler. Bu atölyeler, TEPAV’ın proje ve think tank faaliyetlerinin yoğunlaştığı alanlar gözetilerek Microsoft Ofis, Stata ve R gibi farklı programlarla gerçekleştirilecek etkinlikleri kapsayacak. Teknik eğitimlere ek olarak katılımcılar, TEPAV araştırmacılarının uzmanlık alanlarını paylaştıkları sunumlara katılacaklar. Böylelikle, uzmanlar tarafından politika geliştirme ve ekonomi alanındaki, araştırma metotları ve araştırma tecrübeleri, TEPAV Yaz Okulu katılımcıları ile paylaşılacak.

TEPAV Yaz Okulu’na katılmak isteyen öğrencilerin 24 Mayıs 2019’a kadar aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak tepavyazokulu@tepav.org.tr adresine e-posta yolu ile göndermeleri gerekiyor. 31 Mayıs 2019 tarihinde, değerlendirme sonucunda 2019 TEPAV Yaz Okulu’na katılımı onaylanan başvuru sahiplerine davetiye metni iletilecektir.

Başvuru için gereken belgeler:

  1. Katılım tarihlerini belirten ön yazı: Adayın hangi dönemdeki eğitim programına katılmak istediğini belirten PDF formatındaki Türkçe ön yazı,
  2. İngilizce niyet mektubu: Adayın neden 2019 TEPAV Yaz Okulu Programına katılmak istediğini, eğitim süresince hangi araştırma gündemine neden dâhil olmak istediğini ve bu programdan beklentisini anlatan bir sayfalık İngilizce PDF formatında niyet mektubu,
  3. Özgeçmiş: Adayın öğrenim durumunu ve varsa staj/çalışma geçmişini de gösteren İngilizce PDF formatında özgeçmiş belgesi.

Bu maddelerin tümünü içermeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Değerlendirme sonucu başvuruları başarılı bulunan adaylara 31 Mayıs 2019’da onay bilgisi, e-posta yolu ile gönderilecek. Bu tarihten önce değerlendirme sonuçlarına ilişkin ön bilgi paylaşılmayacak.

Lütfen tüm bilgi alışverişinin ve iletişiminin e-posta aracılığıyla yapılacağını dikkate alınız.

TEPAV Yaz Okulu katılımcıları, TEPAV personelinin bağlı olduğu işyeri yönetmelikleri, iş düzeni, disiplin, iş güvenliği ve gizliliği ile ilgili kurallara uymak zorundadır. Yaz Okulu dönemi boyunca katılımcıların haftanın beş (5) iş günü 09.00-18.00 saatleri arasında TEPAV Ankara ofisinde olmaları gerekmektedir. Program süresince katılımcıların kişisel bilgisayarlarını TEPAV’a getirmeleri beklenmektedir. Katılımcılar, TEPAV’a ulaşım için TOBB-ETÜ’nün servis hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. Katılımcılara program dönemi sonrasında TEPAV Yaz Okuluna Katılım Belgesi verilecektir.

Etiketler: Yaz Okulu,

« Tüm Haberler