logo tobb logo tobbetu

Ekibimiz

Sait Akman
Merkez Direktörü

G20 Çalışmaları Merkezi

Sait Akman

email icon

Mehmet Sait Akman lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF’de tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Jean Monnet bursu ile gittiği London School of Economics’de Avrupa ve Ekonomi Hukuku alanında yapan Akman, doktora çalışmasını Marmara Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Ekonomisi üzerine tamamlamıştır.

London School of Economics’de ve Floransa’da European University Institute’da (EUI) konuk araştırmacı olarak çalışmalar yapmıştır. Avrupa Etüdleri Türk Üniversiteler Birliği’nin (TUNAECS) Genel Sekreteri olarak çalışmıştır.

2015 yılına kadar Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında Bahçeşehir ve Galatasaray Üniversitelerinde de Avrupa Birliği ve uluslararası ticaret konularında lisans ve lisansüstü dersler vermiştir. Ankara Üniversitesi’nde (ATAUM) AB ve uluslararası ilişkiler alanlarında eğitim seminerleri vermektedir.

2007 yılından itibaren TEPAV’da konuk araştırmacı olarak görev almış ve Ticaret Çalışmaları Merkezi’nin (MUTS) kuruluşuna yardımcı olmuştur. Dünya Ticaret Örgütü’nün bölgesel eğitim programlarında (CEECAC) akademik danışman olarak yer almaktadır.

Akman, özellikle uluslararası ticaret, dünya ticaret sistemi, Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Gümrük Birliği, Avrupa Bütünleşmesi ve AB’nin dış ticaret politikası konularında araştırmalar ve yayınlar yapmakta, projelerde yer almaktadır.

Akman Nisan 2015’den itibaren TEPAV’a dahil olmuştur.

 

TEPAV Günlük'teki yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

 

« Geri Dön